ترموستات دیجیتالی

ترموستات دیجیتالی

520,000تومان
تولید کننده:China
کد محصول: 220ولت بارله قطع کن
موجودی 97

بررسی اجمالی

 ترموستات دیجیتالی قطع کن دار stc100 با دقت بالا و راهنمای فارسی تایمر داخلی و رله 10 آمپری مناسب دستگاه جوجه کشی سالن مرغداری پرورش گل و گیاه و قارچ مناسب یخچال و کنترل سیستمهای سرمایش و گرمایش و...ترموستات دیجیتالی رله دار220ولتتنظیمات ترموستا...

محصولات مرتبط

 ترموستات دیجیتالی قطع کن دار stc100
با دقت بالا و راهنمای فارسی
تایمر داخلی و رله 10 آمپری
مناسب دستگاه جوجه کشی سالن مرغداری پرورش گل و گیاه و قارچ
مناسب یخچال و کنترل سیستمهای سرمایش و گرمایش و...

ترموستات دیجیتالی رله دار220ولت

تنظیمات ترموستات STC100A  :                                                                     

این ترموستات با سطح ولتاژ 220 ولت با تلرانس 10 درصد کارمیکند و  دارای یک رله 10 آمپر 220 ولتی با یک تیغه مشترک و 2 تیغه باز یا بسته بوده  و نیز دارای یک سنسور NTC  با سیم رابط 2 متری میباشد و دقت دمایی آن 1 درجه میباشد، سنسور دستگاه از نوع NTC  بوده و درجه آی پی دستگاه IP54    با رطوبت کاری بین 20 تا 85 درصد است و برای جریان های بالاتر میتوان از کنتاکتور در خروجی دستگاه استفاده کرد.

محدوده کاری ترموستات از 40- تا 99+ درجه قابل تنظیم است و دقت آن نیز یک درجه میباشد.

برای ورود به منو باید کلید SET را 4 ثانیه نگه دارید.

Ls : تنظیم دمای پایین یا دمای وصل و روشن شدن سیستم درحالت گرمایش H.

Hs : تنظیم دمای بالا یا دمای قطع شدن سیستم درحالت گرمایش H.

D : حساسیت یا میزان مجاز افزایش دما از محدوده دمایی تنظیم شده توسط "Ls" و " Hs" را تنظیم میکند که بین 1 درجه تا 15 درجه قابل تنظیم است.

نکته:نقطه شروع کارکرد "LS" در بیرون از منوی مدار توسط فلش های جهت نمای بالا و پایین پس از یک بار فشردن کلید "set" قابل تنظیم است .

HC : برای تنظیم حالت گرمایش یا سرمایش میباشد که در سیستم سرمایش باید روی "C"و در حالت گرمایش روی "H" قرار بگیرد

مثال 1: به طور مثال اگر وارد منو شده  LS یا دمای روشن را روی 37 درجه و HS یا دمای قطع را روی 39 درجه  بگذاریم و D را نیز روی عدد 2 تنظیم کنیم و از منو بیرون بیاییم در این حالت ترموستات بین محدوده دمایی 37 تا 39 درجه کار میکند.

مثال 2 : برای دستگاه جوجه کشی برای تنظیم دما بین 37 تا 39 درجه باید تنظیمات ترموستات به این ترتیب انجام شود:

با نگه داشتن SET به مدت 5 ثانیه وارد منو شده LS را روی 37 درجه و HS  را روی 39 درجه و D را روی 2 درجه تنظیم کرده ویک بار دیگر SET را زده و از منو بیرون میاییم و حالا پس ازگذشت 5 ثانیه مجددا SET رایکبار فشار داده و رها میکنیم(نگه نمیداریم اینبار) و با فلشهای جهت دار بالا و پایین عدد 37 را وارد میکنیم ویک بار دیگر SET  را میزنیم .

CA: برای کالیبره کردن دما میباشد که در محدوده 7- تا 7+ درجه قابل تنظیم است و به طور پیش فرض روی عدد صفر تنظیم شده است.

Pt: تاخیر زمانی بین LS   و HS   میباشد بدین معنا که هر بار که دما بین محدوده بالا و پایین تغییر میکند اگر این تغییر دما در زمان کمتر از عدد نسبت داده شده به Pt  باشد رله ترموستات تغییر حالت نمیدهد تا اینکه زمان Pt   کامل شود که این زمان بین 0 تا 9 دقیقه قابل تنظیم میباشد . به طور مثال اگر به LS  عدد 10 و به HS  عدد 15 را بدهیم و مقدار Pt  را روی 2 دقیقه تنظیم کنیم حالا اگر تغییرات دما از 10 تا 15 درجه زودتر از 2 دقیقه صورت گیرد رله ترموستات عمل نمیکند و یک LED  چشمک زن قرمز در ترموستات فعال میشود  تا زمان 2 دقیقه سپری شود  و بعد از آن رله عمل میکند و این به منظور محافظت از اثرات ناخواسته تغییرات سریع و ناگهانی دما در محدوه زمانی نا خواسته میباشد.

توجه : بهتر است برای حفاظت از مداری که به ترموستات نصب میشود  از یک پریز محافظ برق در سر راه دستگاه استفاده شود تا در مواقع نوسان برق  از آسیب رسیدن به هر وسیله  بعد از ترموستات جلوگیری شود.

اتصالات پشت ترموستات:

پین های 6 و 7 برای اتصال به برق شهر.

پین های 4 و 5 برای اتصال به سنسور ترموستات.

پین های 1و2و3 مربوط به رله ترموستات میباشند که پین 2 پایه مشترک و پین 1 پایه باز و پین 3 پایه بسته رله در حالت عادی میباشند.

سیم سنسور و برق شهر نباید نزدیک به هم قرار بگیرند تا در کار ترموستات اختلال ایجاد نشود .

در صورت اتصال نداشتن سیم سنسور به پین های 4 و 5  اگر ترموستات روشن شود پیغام خطای EE را روی نمایشگر خواهید دید.


نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب